Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Досвід польських реформ

Нещодавно студенти Українсько-Арабського інституту міжнародних відносин та лінгвістики ім. Аверроеса Захарченко Олексій та Ісмаіл Алієв взяли участь у міжнародному проекті «Польські реформи на прикладі міста Бидгощ очима української молоді».

В рамках Проекту група активної молоді, що представляла Молодіжні центри народної дипломатії, Центри дитячої дипломатії та євроклуби з Кременчука з різних куточків України з 16 по 21 листопада 2008 року перебували в Республіці Польща. Проект передбачав зустрічі з керівництвом міста Бидгощ, екскурсію по місту, відвідання Сейму Республіки Польща, екскурсію старим містом у Варшаві, презентацію розвитку самоврядування у місті Бидгощ, лекції з питань євро-та євроатлантичної інтеграції. В рамках проекту наші учасники мали змогу презентувати загалу відеоматеріал про Академію, а також про Молодіжний центр народної дипломатії ім. Аверроеса, які просто вразили присутніх. Учасники проекту мали нагоду уустрітись із керівниками міста Бидгощ, членом Сенату Республіки Польща, депутатом паном Адамом Ліпінські, мали можливість спілкуватися з однолітками — активістами Академії юних дипломатів, депутатами молодіжної ради міста, взяли участь у концерті-презентації. Перебування молоді широко висвітлювалось засобами масової інформації міста Бидгощ, Куявсько-Поморського воєводства, Республіки Польща, виданнями навчальних закладів, місцевими, регіональними та загальнонаціональними радіо та телебаченням, а також в Інтернеті. Олексій Захарченко брав участь у заключній прес-конференції, на якій дуже сподобався журналістам.

Були укладені певні усні домовленості між студентами Куявсько-Поморської Вищої школи та студентами МАУП, які передбачають можливість підготовки спільних проектів, зокрема в питаннях вивчення досвіду євроінтеграції Польщі, організації обміну молодіжними делегаціями, в тому числі на без валютній основі.

Учасники Проекту також відвідали Окружний музей, музей фотографії та зустрілись з творчою групою спектаклю «Справа Дантона» і переглянули цей спектакль в Польському театрі.

Студенти МАУП дуже вдячні Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку, Адміністраціям міст Бидгощі та Кременчука, за надану можливість взяти участь у такому проекті та сподіваються на подальшу плідну співпрацю.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com