Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

30 років життя за квартиру

Щоб купити однокімнатну квартиру в Києві, середньостатистичному киянинові доведеться заробляти на помешкання 30 років.

Як повідомляє ТСН, такі висновки робляться з того, що середня зарплата дорівнює $400, а вартість квартири $70 тис. Середня тривалість життя киян, за підрахунками Держкомстату, складає 70 років.

Водночас, середня вартість однокімнатної квартири площею 50-60 кв. м. у Нью-Йорку на сайтах місцевих ріелторських агентств зараз складає $250-300 тис.

При цьому середній щомісячний прибуток жителя Нью-Йорка, за даними Бюро перепису населення США, складає $5 тис. Відкладаючи половину заробітку на власну квартиру, середньостатистичний житель Нью-Йорка зможе купити її років через десять, зазначають у ТСН.

Тим часом, на околицях Лондона середня ціна квартири площею 40-50 кв. м. складає 150-180 тис. фунтів. Середня зарплата жителя Лондона — 30 тис. фунтів стерлінгів. Дуже економний середньостатистичний британець зможе зібрати гроші на скромну квартиру через 12 років.

Якщо взяти до уваги Берлін, то середня ціна однокімнатної квартири площею 32-74 кв. м складає 45-86 тис. євро, повідомляє консалтингова компанія «Євро дом».

За даними Федерального статистичного управління Німеччини, середня зарплата жителя Берліна складає сьогодні близько 3 тис. євро на місяць.

Житло в новобудовах, розташованих в хороших районах, обходиться від 2 тис. євро за 1 кв. м. Житель Берліна з середньостатистичним прибутком може заощадити на квартиру менше ніж за п’ять років.

Паризькі ріелторські агентства продають скромні однокімнатні квартири у середньому за 150 тис. євро. Квартира в новобудові обійдеться дешевше — 85 тис. євро. Середня зарплата парижанина складає 2,14 тис. євро на місяць. І він має можливість зібрати гроші на квартиру приблизно за 12 років.

Нарешті, у Москві, за даними аналітичного центру IRN, однокімнатна квартира площею 33-40 кв. м. коштує в середньому сьогодні 5,4-6,5 млн. руб.

За даними Росстату, середня заробітна плата в місті складає 30,973 тис. руб. Якщо середньостатистичний москвич почне відкладати половину зарплати на квартиру, то зібрати необхідну суму зможе не раніше ніж через 30 років.

Середня тривалість життя мешканця Москви, за підрахунками Мосміськстату, складає 69 років.

 

За матеріалами ЗМІ

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com