Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Мільйон доларів на піар

БЮТ і секретар Ради нацбезпеки України витратили в 2007 році майже мільйон доларів на поліпшення свого іміджу в Америці.

Міністерство юстиції США опублікувало звіт про лояльність лобістських компаній, що представляють інтереси іноземців в Америці, за 2007 рік. Згідно зі звітом, з пострадянських країн більше за всіх американським піарщикам заплатила Росія. Україна посіла друге місце завдяки Блоку Юлії Тимошенко і секретарю РНБО Раїсі Богатирьовій, пише газета «Дело».

Найбільшу суму — 546, 6 тис дол — БЮТ заплатив американській компанії TD Inernational за виконання ролі представника блоку в США. Ця PR-компанія спеціалізується на кризовому консалтингу. Компанією керує Вільям Грін — екс-дипломат, що багато років пропрацював у Женеві й Парижі, причому, як сказано в його офіційній біографії, «брав участь у взаємодії американської розвідки з британською й канадською».

Разом з ним працюють його колишні колеги з дипломатичної служби — Стів Фляйшман, екс-представник США в міжнародному агентстві з атомної енергії й спеціаліст з міжнародної торгівлі Рон Слімп.

25 тис дол БЮТ заплатив компанії Dezenhall Resources за проведення кампанії зі зв’язків з громадськістю. Керує компанією Дізенхолл людина на прізвисько «піт-буль піару». Компанія Glover Park Group за 32 тис дол допомагала «бютівцям» налагоджувати контакти з представниками американської держави й бізнесу.

Раїса Богатирьова найняла американських політтехнологів ще до приходу в РНБО. Будучи лідером фракції Партії регіонів у парламенті Богатирьова перерахувала компанії Pennsylvania Avenue Strategies Group 100 тисяч доларів за організацію візиту в США, який відбувся в кінці 2007 року. Раніше серед клієнтів американських лобістів був лідер Партії регіонів Віктор Янукович. Він заплатив американським піарщикам 10 тис дол за організацію сніданку з американською пресою в жовтні 2003 року.

Росія витратила на поліпшення свого іміджу в США значно більшу суму. Зокрема, тільки російський уряд перерахував майже 2 мільйони доларів компанії Ketchum за пропаганду ролі Росії як голови саміту «Великої вісімки», який пройшов у липні 2006 року в Санкт-Петербурзі. Не відставав від уряду і «Газпром». Газовий монополіст заплатив вищезазначеній компанії 1, 3 млн дол за організацію інтерв’ю з його керівниками.

Проте багато сум контрактів з американськими піарщиками не розголошуються. Зокрема, невідома сума, яку заплатив «Газпром» компанії Gavin Anderson & Company. Також не опубліковані суми, які перерахували Російський фонд федерального майна компанії Law Offices of Stewart за лобізм і партія «Родіна», — Global Strategic Communications Group.

На третє місце серед пострадянських країн за сплаченими американським політтехнологам сумами вийшов Азербайджан. Найбільшу суму — 325 тис дол — заплатив МЗС Азербайджану компанії Living­ston Group за організацію політичних консультацій із членами Конгресу США. Ще понад 46 тис дол МЗС сплатив іншій компанії за публікації в ЗМІ. Серед клієнтів американських піарщиків і Міжнародний банк Азербайджану. Піар в США йому обійшовся майже в 167, 8 тис дол.

Грузія в основному ж оплачувала консалтингові послуги з питання вступу країни до НАТО (120 тис дол). Цікаво, що Білорусь, відомий супротивник США, до послуг лобістів у 2007 році не вдавалася.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com