Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Росія не любить кордони

Росія намагається «посунути» кордони в Керченській протоці, а також в Чорному і Азовському морях у бік України і тим самим зменшити її територіальні води.

Про це заявив директор першого територіального департаменту МЗС України Леонід Осаволюк. Він відзначив, що Росія використовує подвійні стандарти і не дотримується норм міжнародного права. За його інформацією, при врегулюванні аналогічної суперечки з країнами Прибалтики РФ вимушена була дотримуватися норм міжнародного права, а у випадку з Україною від­мовляється це робити. Чиновник пообіцяв, що ні на які поступки Україна не піде. В кінці жовтня Осаволюк повідомив, що російська сторона заблокувала роботи по демаркації сухопутної ділянки загального україно-російського кордону. Він також заявив, що українська сторона може почати демаркацію в однобічному порядку. Відсутність роботи по демаркації кордонів з Російською Федерацією сприяє поширенню нелегальної міграції через Україну, нелегальному перевезенню зброї, що негативно позначається на міжнародному іміджі України. Враховуючи ситуацію, необхідно розглянути питання про однобічний порядок демаркації сухопутних кордонів з РФ. Про це заявив народний депутат від фракції «Наша Україна» Іван Стойко. «Ми стривожені блокуванням російською стороною роботи по демаркації сухопутної ділянки загального кордону. Наші кордони з Молдовою і Білоруссю демарковані, в той же час, тисячі кілометрів сухопутних кордонів з Росією до цих пір залишаються не демаркованими», — відзначив Стойко. «Враховуючи ситуацію, нам необхідно оперативно розглянути питання про можливість однобічного порядку демаркації кордонів — це поширена міжнародна практика. Відсутність роботи по демаркації сприяє поширенню нелегальної міграції через Україну, нелегальному перевезенню зброї, що негативно позначається на міжнародному іміджі України. Ми просто не маємо права і далі залишатися якимсь «перевалочним пунктом», — підкреслив депутат. «Росія не надає жодних пояснень свого рішення заблокувати роботу по демаркації. Причиною такої поведінки Росії є старання Кремля повернути собі статус імперії, небажання втратити контроль над країнами колишнього Радянського Союзу, які вже стали на самостійну дорогу розвитку», — вважає Стойко.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com