Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Обережно! Посольство Іспанії

Здається назавжди пішли у небуття пріснопам’ятні тоталітарні радянські часи, разом із країною, що їх породила. В Європі зник останній диктаторський режим генералісимуса Франко.

Свобода і демократія заполонила безмежну територію від берегів Атлантики до Уральських гір. Але не так сталося, як гадалося.

Чомусь так вийшло, що після того як Україна набула своєї незалежності, до її громадян, що бажають виїхати з різних цілей за кордон, у посольських і консульських установах відносяться як до другорядних осіб.

На пропускних пунктах прикордонники, побачивши тризуб на паспорті, починають працювати з подвійною ретельністю, яка іноді переходить у відкрите хамство. Тоді як громадяни, наприклад, країн Прибалтики не зустрічають майже ніяких перепон. Ось вам свіженький приклад.

Нещодавно один із працівників відомої, і не тільки в Україні, освітньої установи, шанована людина і науковий працівник мав намір здійснити поїздку до Іспанії з туристичною і науковою метою для чого звернувся до Посольства цієї країни для отримання візи.

Зібравши усі документи згідно списку, науковець здав їх до відповідного відділу дипломатичної установи. Під час оформлення документів зателефонував Секретар Посольства Antonio L.Ramos Memorive і почав вимагати якісь документи, не передбачені переліком, з чого можна було зрозуміти, що посольська посадова особа або хоче щось отримати додатково, не передбачене прейскурантами, або з якоїсь іншої причини не бажає оформляти візу. На справедливе зауваження що всі документи надані і вимагати не передбачені переліком документи незаконно, пан Секретар направив лист з відмовою у наданні візи з посиланням на статтю 5 Кодексу кордонів Шенген від 15.03.2006 р., якою, зокрема, передбачена заборона в’їзду до Шенгеньської території терористам, кримінальним злочинцям тощо. Наш науковець до жодної з цих категорій, на щастя, не відноситься.

З метою відновлення справедливості та встановлення реальних підстав відмови, до Надзвичайного і Повноважного Посла Іспанії в Україні пана Луїса Хав’єра Хіль Каталіна було направлено листа, відповіді на який до цього часу не отримано. Чи то пан Посол дуже зайнятий невідкладними справами, чи такі «дрібниці» його не цікавлять. А як же міжнародне законодавство, яке закликає усіляко сприяти міжнародним контактам громадян різних країн, розвиткові міжнародного співробітництва? Чи Посольство Іспанії має з цього приводу власну думку, яка розбігається з вимогами міжнародного і іспанського законодавства? Чи воно ділить людей на різні сорти і українці або деякі з них відносяться до нижнього сорту, з яким не варто і розмовляти, а не те щоб написати листа?

На всі ці запитання хотілося б отримати від пана Посла відповідь, для чого готові надати місце в нашій газеті.

У навколодипломатичних колах ходять чутки в яких Посольство Іспанії характеризується як необ’єктивне, неадекватне і непередбачуване, з яким важко знайти спільну мову (люди, які спілкуються з працівниками посольства вживають більш міцні висловлювання, що не перекладаються на друковану лексику). Бажано було б щоб відповідні працівники Посольства спростували цю думку і довели, що це не так.

Постає питання – випадок з науковцем є проявом упередженого ставлення до навчального закладу чи до українців в цілому? Будемо сподіватися що ця ситуація є не більш ніж прикре непорозуміння. Хоча приклади митарства українських громадян по кабінетах високих дипломатичних чинів свідчить про зворотне. Ми для них – не більш ніж другий сорт, щось темне, азіатське. Але чому так склалося? Адже більшість з нас ідучи до закордону везуть туди гроші (в окремих випадках чималі) і вкладають у економіку країн Заходу. Над цим питанням треба замислитися. Якщо з надуманих та щонайменше незрозумілих причин відмовляють у видачі візи відомим науковим працівникам, то що казати про простих українців? Час вже пробудити національну гідність і почати, перш за все, державі, демонструвати на світовому рівні що громадяни України – теж європейці, і відноситися до них потрібно відповідно.

Власна інформація

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com