Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Серед випускників МАУП немає безробітних

- В якому році створено Центр МАУП з організації практики, працевлаштування студентів та роботи з випускниками?

- Раніше наш центр називався бюро практики і працевлаштування, і фактично займався тим самим, що і ми нині – організацією практики та працевлаштуванням студентів та випускників Міжрегіональної Академії управління персоналу. Сам центр створено у 2006 році. У зв’язку з цим змінилася структура, певним чином розширилося коло завдань.

- Розкажіть, будь-ласка, докладніше про діяльність центру?

- Передусім центр займається організацією практики для студентів МАУП. Це надзвичайно важлива частина навчального процесу, якій приділяється особливо пильна увага у МАУП. Адже, що таке студент, підготовлений суто теоретично без уміння застосовувати свої знання на практиці? Тож ми відправляємо наших студентів на практику за їхніми спеціалізаціями. Після другого курсу студенти мають можливість проходити навчальну практику при МАУП, але багато хто з них виявляє бажання знати більше, попрактикуватися за спеціальністю в реальній виробничій ситуації, тож ми направляємо їх до організацій.

З цілою низкою таких структур – як державних, так і приватних – ми маємо угоди, вони радо приймають наших студентів, і керівництво деяких настільки залишається задоволене практикантами, що навіть пропонує їм роботу на постійній основі. Відгуки від організацій дуже схвальні. Наша молодь уважна, старанна, зацікавлена. В одну організацію ми якось відправили одразу 16 осіб, вони ходили туди безперервно, і не було такого, щоб хтось пропустив робочий день. Під завершення навчання вони проходять виробничу практику, а потім переддипломну. Це стосується як стаціонару, так і заочників. Щоправда заочники, як правило, працюють і практику зазвичай проходять за місцем роботи. Але якщо людина не працює або працює не за своєю спеціальністю, вона може звернутися до нас, і ми завжди допомагаємо з проходженням практики за спеціальністю.

А впродовж року ми стараємося запрошувати студентів, аби вони самі приходили до нас і висловлювали свої побажання щодо проходження практики. Так, ми робили своєрідні презентації в Інституті міжнародної економіки та інформаційних технологій МАУП, а також Інституті менеджменту та бізнесу МАУП на тему «Куди піти практикуватися». На ці презентації приїздили представники з різних установ та компаній, які пропонували проходити у них практику та працювати. І студенти направлялися на практику за своїм бажанням. Багато хто просить направити його в якесь конкретне місце, але Академія, наприклад, ніколи не співпрацювала з цією організацією. Проте ми туди телефонуємо, домовляємося і намагаємося виконати побажання наших студентів.

— Отже, всі студенти проходять практику, і, таким чином, створюється під­ґрунтя для подальшого працевлаштування випускника?

— Так. Під час практики сту­дентові бажано показати себе, свої знання та здібності. Якщо стаціонар іде на 2 місяці на практику, то за ці два місяці людина може себе показати – на що вона здатна, і потім багато хто з них за результатами, які вони показали, залишаються на роботу. Ось, наприклад, недавно ми відправляли на практику в страхову компанію «АСКО» магістрів, які повинні проходити п’ять тижнів практики в організації, а три тижні – тут, в Академії.

І з організації дзвонили і просили нас, щоб залишити студентів ще на цих три тижні, бо там їх беруть уже на роботу. Інший випадок: наші студенти проходили практику в «Альфа-банку». Так їм за це ще й платили. Їх зразу брали працювати за договором підряду – тих, хто вдало проходив співбесіду. До речі, практика це дуже гарна можливість для студента остаточно визначитися із спеціалізацією. Наприклад, в Інституті менеджменту та бізнесу МАУП студенти, які вчаться за фахом менеджмент туристичного та готельного бізнесу, тільки під час практики можуть визначитися кому, скажімо, ближчий туристичний бізнес, а кому – готельний. Що ж стосується працевлаштування, ми саме і стараємося відправляти на практику так, щоб студенти потім працевлаштовувалися.

- Який відсоток студентів працевлаштовується таким саме чином?

- Десь відсотків п’ятдесят. Було б, можливо, більше, проте наші студенти не всі бажають залишаються. Через те, що фактично їм пропонують залишатися одразу ж після закінчення навчання, тобто літо, а їм хочеться відпочити, а шукати роботу тільки з вересня. А це, можливо, не влаштовує роботодавців.

- А як з іншими п’ятдесятьма відсотками?

- Ну, по-перше, вони й самі шукають роботу. А по-друге, віднедавна ми організовуємо ярмарки вакансій, яких у нас пройшло вже дві, а у жовтні цього року намічається третя. І вже ми маємо дуже багато організацій, які хотіли б взяти участь у ярмарку, так багато, що ми вже не знаємо, де їх розмістити усіх. Зазвичай ми проводимо ці ярмарки у конференцзалі, але на наступний захід заплановано понад тридцять учасників, то вже треба більше місця. Після останнього ярмарку, який відбувся у квітні, вже з близько п’ятнадцяти компаній дзвонили і просили, щоб ми про них не забули і запросили. Тож ми активно працюємо для наших студентів, на задоволення їхніх бажань та прагнень. Під час цих заходів студенти також знаходять собі роботу. Ярмарки неабияк зарекомендували себе, і я думаю, що ми будемо розвивати цей напрям. Намагаємося підтримувати його інформативно: даємо оголошення в Інтернет, по інститутах на дошках оголошень анонсуємо. До слова, наш центр безкоштовно пропонує усім бажаючим видання «Пропоную роботу» та VIP-вакансії. Тож випускники МАУП можуть пошукати вакансії і серед оголошень, поданих в цих виданнях. Також на веб-ресурсі Академії є сторінка нашого центру, і там є розділ «Робота», де ми розміщуємо усі гарячі вакансії, які є у нас і які нам висилають фірми та організації.

Вища школа управління при МАУП також проводить курси від Центру зайнятості. І до нас теж звертаються, щоб ми допомогли у працевлаштуванні слухачів цих курсів. Стараємося допомагати також їм знайти своє місце у трудовому житті.

- Таким чином, випускник, який звертається до вашого центру, завжди може знайти роботу?

- Він завжди може розраховувати на нашу допомогу. Студенти, які поки що не знайшли себе в професійному житті – не має значення, коли він закінчив навчання, – можуть завжди звертатися, і ми йому завжди допоможемо.

- Які організації, компанії беруть участь в ярмарку вакансій?

- Є компанії державні, і є комерційні: державні та муніципальні виконавчі служби, банки, страхові компанії, рекламні та аудиторські фірми. Це організації різної спрямованості. Оскільки у нас спеціальності різні, то ми й намагаємося запрошувати і фірми різної спрямованості, зокрема з нами співпрацюють: страхова компанія АСКО, Swedбанк, Укрпромбанк, Українська страхова група, Інтербанк, Альфа-банк (економічні, банківські спеціальності); РДА, Державні виконавчі служби (управлінські спеціальності); Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова Київський молодіжний центр праці Психоневрологічна лікарня №1, Київський міський центр соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді (психологія та соціологія).

Взагалі, я вважаю, що людина, яка має бажання працювати, завжди знайде роботу. Тож і у наших випускників з цим проблем немає, якщо, звісно, молода людина справді має бажання знайти роботу. А ми цьому сприяємо.

Ті студенти, кому це справді потрібно, приходять до нас самі, і їх не потрібно примушувати. Відвідують як ярмарки вакансій, так і дні відкритих дверей, де ми також беремо участь і проводимо консультації для абітурієнтів про перспективи їхнього працевлаштування після завершення навчання. Адже вивчитися можна, а де потім реалізовувати себе? І ми, як найкращий та найбільший недержавний вищий навчальний заклад, не можемо готувати студентів, а потім випускати їх в нікуди. Навпаки – ми повинні нашим випускникам знайти гідну роботу. Це ж престиж навчального закладу. І хочу додати, що пропозицій від компаній більше ніж студентів, які хочуть працевлаштуватися. І спеціалісти, яких готує наша Академія мають дуже великий попит на ринку праці.

- А іноземні компанії виявляють інтерес до випускників МАУП?

- Так, але вітчизняних більше. І це нормально. Адже ми і орієнтовані на те, аби випускник Міжрегіональної Академії управління персоналом, як справжній патріот, працював на свій народ та батьківщину. Ми працюємо для своїх випускників і пишаємося ними, адже в МАУП готують справжніх лідерів, здатних досягти найвищих вершин у житті та кар’єрі.

Звертайтеся до нас за адресою: Міжрегіональна Академія управління персоналом, Київ, вул. Фрометівська, 2, корпус 25, кімната 412. З 9.00 до 17.00. Телефон (044) 496-97-65

Оксана Федун
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com