Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

20 мільярдів — на борги

У проекті Державного бюджету на 2008 рік передбачено 20 млрд гривень на компенсацію знецінених внесків Ощадбанку СРСР.

Про це повідомив керівник служби економіки і фінансових ринків Секретаріату президента Роман Жуковський в інтерв’ю газеті «Комерсант-УкраЇна» (№231 від 25 грудня).

«Фінансування цієї статті частково здійснюватиметься за рахунок перевищення запланованих надходжень від приватизації — близько 12 млрд грн, частково — за рахунок компенсації боргів з оплати послуг ЖКГ», — зазначив Жуковський.

У проекті бюджету, підготовленому урядом Віктором Януковичем, план приватизації наступного року складав 6,5 млрд грн, а борг у сфері ЖКГ станом на початок грудня, за даними Держкомстату, — більше 7,1 млрд грн.

В той же час міністр економіки Богдан Данилишин допускає перегляд закладених в проекті бюджету макроекономічних показників. Зокрема, передають «Українські новини», міністр висловився за зміну методології розрахунку таких макропоказників, як ВВП і інфляція.

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк не виключає, що держбюджет на 2008 рік парламентарії прийматимуть якраз напередодні Нового року — 31 грудня.

«Боюся, щоб не вийшло так, що ми 31 грудня під цією ялинкою ухвалюватимемо бюджет», — сказав він в інтерв’ю газеті «День», опублікованому у вівторок, відповідаючи на питання про свої плани на Новий рік.

Крім того, Яценюк висловив переконання, що політичні еліти в Україні мають об’єднати стратегічні речі, виписані в Конституції, а не ще один універсал або будь-який інший документ.

«Ось книга, яка називається Конституцією України. Якщо кожен зі сходу і заходу, з півночі і півдня і центру України, в усякому разі, її прочитає і виконуватиме, тоді нашій країні не буде потрібно ні універсалів, ні жодних інших документів. Тут — об’єднані національні пріоритети», — сказав він.

При цьому, на думку спікера, в Україні потрібно «нарешті сформувати справжню опозицію».

«Адже в Україні ніколи не функціонувала опозиція в класичному сенсі цього поняття. Хай мене пробачать сьогоднішні друзі і партнери по коаліції. Опозиція була деструктивною і нинішня також хоче бути деструктивною», — зазначив Яценюк.

Нагадаємо, 18 грудня в Україні було обрано нового прем’єр-міністра і новий уряд. Зараз першочерговим питанням, що стоїть перед народними депутатами, називають ухвалення бюджету на 2008 рік. У демократичній коаліції стверджують, що встигнуть узгодити документ до свят.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com