Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Ахметов програв

Віднині в державі правитимуть бал бізнес, гроші, банки. Арсенія Яценюка все ж обрано спікером Верховної Ради України. Цього дня Ринат Ахметов програв двічі: в парламенті і в футбол — «Шахтар»-»Бенфіка» 1:2.

Що ж до Парламенту, то тут мільярди Ахметова не витримали натиску енергійного, молодого покоління західноєвропейського типу, представленого 33-річним Арсенієм Яценюком. «Це просто мудра людина, мудрий чоловік, який продемонстрував свою професійність, починаючи з Мінекономіки і Нацбанку, завершуючи Міністерством закордонних справ», — дає характеристику Арсенію Президент України Віктор Ющенко. Винятковий випадок, коли Вікторові Андрійовичу можна вірити.

На перший погляд, здавалося б, це крок вперед, і це добре для України. Адже відбувся революційний прорив — партійно-комуністична номенклатура поступилася місцем новій генерації політиків — юристів і економістів.

Однак не будемо спішити з висновками... Створено прецедент «таємно-нетаємного голосування». Реалії таємного голосування розчинилися перед авторитаризмом Юлії Тимошенко. Кожен депутат від БЮТ і НУ-НС добровільно-вимушено демонстрував лідерці БЮТ і її найближчому другові Олександру Турчинові результати свого голосування по кандидатурі Голови Верховної Ради України перед тим, як вкинути бюлетень до виборчої урни.

Отже, навіщо призначали лічильну комісію? І ще щось перелічували? Навіщо витрачали час і державні гроші?

Нещодавно відбулися вибори в Держдуму Росії, які визнані ОБСЄ і Парламентською Асамблеєю Ради Європи недемократичними. Цікаво, чи буде визнано вибори в Україні, скажімо, наступні президентські, демократичними, коли біля кожної з виборчих урн стоятиме по наглядачу від Юлії Тимошенко і кожен з виборців муситиме продемонструвати результати свого вибору.

Арсеній Яценюк невинний. Адже, і він, і Віктор Ющенко не хотіли, аби в такий спосіб було обрано Голову Верховної Ради України. Їх «підставили», проте вони вимушені були це «проковтнути»…

Я не опоную Президенту України Вікторові Ющенку, коли він визначає, що Арсеній — «людина, яка не зашорена догматом якоїсь вузької політичної орієнтації». Я погоджуюся, що віднині в державі правитимуть бал бізнес, гроші, банки… і «нічого особистого», майже нічого...

Віктор Вірний,
політолог

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com