Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Герої постали у світлинах

Минуло шістнадцять років, як на мапі світу постала нова держава Україна. Проте ще не всі сторінки її історії висвітлено належним чином, особливо в період збройної боротьби українського народу за свою незалежність. Багато суперечок точаться навколо проблеми визнання УПА. На жаль, це питання намагаються використовувати різні політичні сили для роз’єднання українського народу, хоча саме ідея боротьби за незалежність мала б стати консолідуючим чинником для нього.

Наслідки колоніальних часів досі тяжіють над описом минувшини, а сучасна влада ще вагається — віддавати чи не віддавати належну шану усім тим воякам, завдяки яким вона може представляти незалежну державу. У західних регіонах України народ вже давно визнав повстанців — майже у кожному селі пам’ятають імена героїв, на їх честь споруджено пам’ятники, до підніжжя яких покладають квіти і запалюють скорботні свічки. Натомість на інших теренах до УПА ставляться насторожено, що є результатом пропагандистської діяльності радянського режиму. Тому сьогодні назріло питання висвітлення героїчної боротьби військових формувань УПА для широкого загалу через пересувну експозицію світлин, підготовлену Українським Центром досліджень визвольного руху за сприяння Центру Національного Відродження. Перша фотовиставка під назвою «Українська Повстанська Армія: історія нескорених» відбулася в Києві в «Українському Домі», естафету прийняли обласні міста: Чернігів, Херсон, Миколаїв, Кіровоград, Бориспіль, Вишгород, Переяслав-Хмельницький та інші. Експозиція широко висвітлює структуру Української головної визвольної ради, формування старшинських кадрів, розгортання повстанської боротьби, видавничу діяльність, роль жіноцтва в діяльності Українського Червоного Хреста та інші сторінки історії УПА. Саме через світлини відвідувачі виставки змогли зазирнути у вічі тим героям, що понад півстоліття тому проливали кров за наше майбутнє, поклали на вівтар незалежності свої молоді життя, заплатили за неї десятиліттями таборів. Завдяки цій фотовиставці кожен зможе зробити власні висновки про те, ким були ті юнаки та дівчата і на яку пам’ять про себе заслуговують, зрозуміти правду про Українську Повстанську Армію, про нескорених патріотів своєї Вітчизни, які показали приклад високого патріотизму, національної свідомості та мужності у боротьбі за незалежність України. Тож не дивно, що недавно фотовиставка експонувалася і в МАУП.

Після урочистого від­криття виставки експозицію переглянули студенти, викладачі, залишивши свої враження у Книзі відгуків.

Клара Соколовська
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com