Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

ТРОЯНСЬКИЙ КІНЬ ДЛЯ МАУП

«Остерігайся данайців, які дари приносять — стверджували мудреці. Хто забуває цю пораду, той опиняється в дуже негарному становищі. Адже такий «знак шани» може в кінцевому підсумку стати зручною зброєю для шантажу.

Приблизно такий план розробляли певні структури щодо Міжрегіональної Академії управління персоналом. Не так давно до МАУП зателефонував такий собі Іван Іванович, який представився співробітником Секретаріату Президента України. І заявив, що до нього начебто звернулися представники розміщеної в Мюнхені організації з промовистою назвою - Український націоналістичний фонд. Мовляв, їм дуже подобаєтьсяосвітньо-просвітницькадіяльність Міжрегіональної Академії управління персоналом, тож вони хочуть надати навчальному закладу достатньо великий грант на підтримку. Окрім грошей, планувалося передати ще й комп’ютерну техніку. Власне, можна було б лише порадіти такій ініціативі. Утім, одразу ж в око впали деякі підозрілі факти. По-перше, вже згаданий Іван Іванович     запропонував зустріч представникам Академії не в своєму службовому кабінеті чи на території МАУП, а... в лікарняній палаті. Власне, ужитті всіляке трапляється.А оскільки питання вимагало негайного вирішення,то цей пан вирішив, мабуть,ігноруючи поради лікарів про дотримання тиші іспокою, розгорнути бурхливу діяльність. Іван Іванович повідомив представникам МАУП, що голова цього німецького фонду незабаром має прибути до Києва. Цей пангер висловив дуже велике бажання зустрітися з керівництвом МАУП і під час цієї зустрічі обговорити всі питання про співпрацю. Однак булаодна умова: витрати напроживання (у фешенебельному номері одного зготелів у центрі Києва),транспортні  послуги  та дозвілля мала б компенсувати Міжрегіональна Академія управління персоналом. Власне, у цій вимозі не було нічого особливого. «Особливе» почалося пізніше. Зазвичай перед такими візитами гості надсилають на адресу організації, що їх прийматиме, офіційного листа з даними про склад делегації та ін. Коли ж Івана Івановича попросили, щоб представники німецького фонду надіслали такого листа, той знітився. Чи варто казати, що того листа так ніхто й не отримав і ніхто більше не бачив того представника німецького фонду, який так палко бажав побувати в МАУП. Понад те, сам Іван Іванович якось зник з небосхилу. Скільки не намагалися зв’язатися з ним по мобільному телефону, авто-відповідач постійно повідомляв, що «абонент перебуває поза зоною зв’язку». Тобто, по суті, той номер і купувався спеціально для проведення цієї «операції». Тим паче, що нині сім-карти коштують буквально копійки.

Є кілька версій такого розвитку подій. Перша - працює група аферистів, яка обіцянками про золоті гори намагається розкрутити великі структури на чималі суми. Адже, ймовірно, оплата перебування «німця» в Києві - це був лише перший крок до здійснення більшої афери. Якщо ця версія правдива, то ця група дуже досвідчена у таких справах і володіє арсеналом гарних психологів. Адже вже згаданий Іван Іванович - людина літня. І малохто може його запідозрити в протиправних діях. А тим паче, що представляється він не останньою людиною в Секретаріаті Президента України.

Версія друга. Іван Іванович - справжня, а не підставна особа. Що більше, є в Німеччині й Український націоналістичний фонд, який справді хоче виділити грант на розвиток освіти в Україні. У такому разі зрозумілий інтерес Івана Івановича до підписання угоди між МАУП та Фондом, оскільки сподівається на отримання певних «комісійних» від суми гранту (про що й натякав). Та оскільки зрозумів, що з цього нічого не вийде (оскільки Академія працює у правовому полі, а отже, жодних «відкатів» не може бути), то вирішив переключитися на «допомогу» іншому ВНЗ, з яким легше буде домовитися. Якщо це справді так, то незабаром ми дізнаємося, хто ж таки домовився з «німцями».

І, нарешті, третя версія. Увесь цей спектакль з фондом - добре спланована провокація. «Персонал Плюс» вже не раз повідомляв, що проти Міжрегіональної Академії управління персоналом провадять широкомасштабну війну, до якої долучилися не лише юдо-нацистські організації, а й наші можновладці та Ізраїль. Тож грошей на це вони не шкодуватимуть. І швиденько організувати якийсь фонд (чи перекупити вже існуючий) - справа не така вже й важка. Розвиток подій міг бути наступним. Підписується угода про співпрацю між МАУП та цим фондом. Через певний проміжок часу і справді на рахунок Академії надходять якісь кошти. А далі - міжнародний скандал. Оскільки, як «виявлять спецслужби різних країн», фонд належить самому Усамі бен Ладену або колумбійському наркокартелю, чи то розповсюджувачам дитячої порнографії - варіантів можна підібрати безліч. У результаті - правоохоронні органи мали б повне право закрити цей навчальний заклад. Можливо, ця версія здається занадто фантастичною, але вона має повне право на існування. Тим паче, що для спецслужб, а особливо ізраїльських, нічого неможливого немає. У всякому разі якоюсь дивною виявилася ця ситуація. Ймовірно, вона матиме своє продовження.

Іван ЧЕРЕВИЧКО
вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com