Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

БОГ НЕ В СИЛІ, А В ПРАВДІ

В умовах глобалізації світ поступово втрачає свою духовність. Самобутність кожного народу губиться на загальному тлі політичного, економічного, псевдокультурного агресивного та ворожого до будь-яких національно-патріотичних виявів життя наддержавних утворень на кшталт Європейського Союзу. Звісно, українцям, яких щосили намагаються затягти до таких «союзів», потрібно добре зважити всі наслідки вступу. Адже в такому разі ми як народ з найдавнішою у світі історією і культурою (адже українська історія та культура веде свій початок ще за сім тисячоліть до н. є.) можемо втратити власну самоідентичність, самобутність. Дедалі більше людей задумуються над цим. За вдалим визначенням відомого політика та науковця Георгія Щокіна, «найбільш розвинута частина людства наближається нині до початку духовної доби». А Україна може і повинна стати країною з високим рівнем духовності — такою, якою вона була споконвіку. Особлива роль у цьому процесі належить Православній Церкві, що здавна була стрижнем та консерватором української, слов’янської духовності. Свого часу саме Православна Церква відігравала вирішальну роль в освіті, науці, культурі. Мабуть, тепер настав час повернути їй елемент духовності. Як, власне, й у всі сфери нашого життя.

Саме про це йшлося під час IV Міжнародної науково-практичної конференції «Православні духовні цінності в умовах глобалізму», що відбулася недавно в найбільшому недержавному ВНЗ України Міжрегіональній Академії управління персоналом. Захід пройшов за ініціативи МАУП, Міжнародної Кадрової Академії, Конфедерації недержавних вищих закладів освіти, Центру пам’яткознавства НАН України. У роботі конференції взяли участь провідні науковці в галузі релігієзнавства, філософії, історії, культури, релігійні діячі, представники дипломатичного корпусу, громадських організацій, студенти. Це, зокрема, радник Посольства Сербії і Чорногорії в Україні Браніслав Радуєвич, протоієрей, настоятель Свято-Макарівської церкви Києва, голова Православного педагогічного товариства отець Анатолій Затовський, протоієрей, співробітник місіонерського відділу УПЦ отець Андрій Ткачов, ієрей, кандидат богослов’я Діонісій Мартишин, доктор психологічних наук, академік АПН України, директор Інституту проблем виховання АПН, заслужений діяч науки і техніки Іван Бех, президент Міжнародного благодійного фонду Святої Марії, депутат Київради, голова Постійної комісії з питань гуманітарної політики Ганна Матіко-Бубнова, кандидат історичних наук, професор МАУП Юрій Шилов, доктор технічних наук, професор, директор Книжкової палати Микола Сенченко та інші.

Роботі Міжнародної конференції передував молебень біля каплиці Св. Георгія Побідоносця та сербської православної каплиці. Ієрей Діонісій привітав усіх гостей і побажав успіхів у благородній і святій справі.

Привітав усіх від імені Президії Академії та побажав плідної роботи на міжнародному форумі доктор соціологічних наук, заслужений працівник освіти України, голова Наглядової ради Міжрегіональної Академії управління персоналом Георгій Щокін. Він звернувся до присутніх з вступним словом, де торкнувся, зокрема, проблеми глобалізації, загроз, які вона в собі приховує, і наголосив на надзвичайно великій ролі православного християнства в глобалізованому світі. «Якщо ми говоритимемо про цінності православного християнства, то, безумовно, виходитиме з Нагорної проповіді, де самим Богом названо дев’ять блаженств, тобто вищих чеснот, які ведуть людину до спасіння. Серед цих блаженств двічі названо правду, що вказує на її величезну значущість для Православ’я. Звідси, очевидно, і відома християнська теза Бог не в силі, а в правді! Чим закінчить антидуховна глобалізація і побудоване ним антихристиянське ізраїльське царство, християнам достеменно відомо повною ганебною загибеллю! Однак чи означає це, що сучасні християни, носії православних духовних цінностей, повинні пасивно очікувати здійснення новозаповітних пророцтв? На нашу думку, ні. Навпаки, антидуховній глобалізації ізраїльського антихриста треба протиставити глобальність всеперемагаючого вчення Христа», — зазначив він.

Багатоаспектним проблемам виникнення православ’я, ролі в історії та сучасному житті, перспективам розвитку присвятили, зокрема, свої доповіді кандидат історичних наук, професор Юрій Шилов («Основи Православ’я»), ієрей, кандидат богослов’я отець Діонісій («Місія церкви в есхатологічній перспективі»).

Ректор Міжрегіональної Академії управління персоналом, професор Микола Головатий відзначив важливу роль таких конференцій для молоді: «На 17 році творення Української держави проблема формування духовних засад громадянства є дуже важливою. Глобалізований світ це не лише світ відповідних інтеграцій, а й розвиток духовності, етносів і народів. Тому в проблемі православних і духовних цінностей в умовах глобалізації нас особливо цікавить, якою мірою вони мають сприяти формуванню державності, як ми маємо використовувати ці цінності у формуванні громадянської позиції людини».

До питань православ’я, духовності студентська молодь давно виявляє неабиякий інтерес. У рамках конференції відбулася церемонія нагородження переможців студентського конкурсу наукових робіт «Православні духовні цінності крок у майбутнє», що відбувся напередодні та в якому взяли участь молоді люди з 140 вищих навчальних закладів України. Дослідження науковців-початківців були цікаві і змістовні. Переможці Руслан Каськів (перше місце, студент Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля), Катерина Ковальова (друге місце, студентка Донецького інституту туристичного бізнесу) та Ольга Захарченко (третє місце, студентка Київського національного торгово-економічного університету) отримали грошові нагороди та унікальне видання Георгія Щокіна «Людство і віра».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com