Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

НІКОЛАЄНКО - ЗАГРОЗА ВІТЧИЗНЯНІЙ ОСВІТІ

Президентові України
В. ЮЩЕНКУ

Прем’єр-міністрові
України Ю. ЄХАНУРОВУ

Генеральному прокурору
України О. МЕДВЕДЬКУ

Шановні вищі посадові особи держави!

Упродовж листопада цього року громадські організації, керівництво багатьох вищих навчальних закладів недержавної форми власності, президія, ректорат найбільшого в Україні ВНЗ (57 тис. студентів) Міжрегіональної Академії управління персоналом намагалися привернути Вашу увагу до протиправних, антиукраїнських, дистабілізаційних дій Міністерства освіти і науки України, особисто міністра-соціаліста С.Ніколаєнка, який намагається будь-що знищити не просто МАУП, недержавні ВНЗ, а й усю українську освіту загалом. На Вашу адресу подавали численні факти, аргументи, приклади, яких більш ніж достатньо, аби позбавити С.Ніколаєнка посади міністра, суворо запитати його самого та його заступників Б.Жебровськогота М.Степка, керівників департаментів та управлінь, інспекцій міністерства — О.Бурлакова, В.Домніча та інших за їхню антидержавну діяльність.

Нереагування на попередні звернення, де йдеться про зухвалі пору-шення Конституції України, чинного законодавства у сфері освіти і науки, державного управління ділками від освіти, манкуртами, далекими від національних інтересів українства, змушує нас, переймаючись виключно національними інтересами, вказати на кричущі факти, які широко відомі науково-педагогічній громадськості України, однак потребують перевірки і в разі їх підтвердження вжиття відповідних правових, організаційних дій керівництва держави, органів правопорядку, суду, прокуратури.

1. У липні 2005 року, коли перед нинішнім міністром освіти і науки України С.Ніколаєнком постало питання про небезпеку втрати депутатського мандата у зв’язку з призначенням міністром, він організував теплохідну розважальну прогулянку Дніпром провідних київських працівників суду. Міністр щедро пригощав і улещував правовиків. За які кошти? На це запитання він має сам відповісти.

2. У серпні 2005 року міністр С.Ніколаєнко підписав наказ про проведення у Севастополі туристського зльоту. За кошти, що їх надала держава на освіту, було відряджено по 10—15 працівників освіти, більшість яких однодумці міністра у стратегії «реформування» освіти України на засадах комуно-соціалістичної ідеології, багато хто з них входить до утвореної С.Ніколаєнком громадської Ради освітян та науковців «Гроно». Чому на державні кошти було проведено туристичний зліт? Яка була в тому потреба? Які питання освітньої політики вдалося там вирішити міністру освіти і науки?

3. Стверджують, що з самого початку свого призначення С.Ніколаєнко виношує ідею закриття низки міністерських структур — інститутів, лабораторій, департаментів, які упродовж багатьох років займалися розробленням методики навчання і виховання, підготовкою навчальних програм, випуском спеціальної літератури та ін., намагаючись створити якийсь єдиний центр чи інститут. Чому ж нині необхідно позбавити українську освіту напрацьованого десятиліттями досвіду?! Чому в окремих приміщеннях міністерства на проспекті Перемоги, 10 нині провадяться ремонтні роботи? Працівники міністерства вважають, що там створюють інформаційно-аналітичний центр соціалістів під березневі 2006 року вибори. До речі, С.Ніколаєнко збирається поставити керівником цього центру сина відомого «комуніста» В.Кудіна, колишнього професора Київського національного університету. Йдеться про людину, яка відбувала покарання, а опісля написала книжку про те, як «вижити на зоні». Бажано, щоб С.Ніколаєнко пояснив і цю ситуацію, оскільки це вже справа не лише його «соціалістичних» ідей.

4. Не зрозуміло і те, на яких підставах і в чиїх інтересах діє міністр освіти і науки України, оголосивши війну недержавній сфері освіти, намагаючись максимально скоротити мережу ВНЗ, а найперше — приватних, через закриття їхніх відокремлених підрозділів, гальмуючи ліцензування й акредитацію освітніх послуг і освітніх установ; заплющуючи очі на дискредитовану систему підготовки наукових кадрів (аспірантуру і докторантуру), не реагуючи на наскрізну корумпованість освіти і науки та ін.

5. Громадськість вважає за необхідне почути пояснення міністра освіти і науки:

—        чому найпершим питанням, яке вирішив новий міністр освіти і науки, було отримання державної дачі?

—        чому міністр нині має у власному користуванні три авта, одне з яких нині у розпорядженні його дружини?

Перелік відкритих запитань до Міністерства освіти і науки України, особисто міністра С.Ніколаєнка можна продовжувати. Усі вони свідчать про те, що вітчизняна система освіти і науки під величезною загрозою, яку з часом вже не можна буде усунути.

Яскравим прикладом для ілюстрації наведеного є запит соціалістів-депутатів М.Рудьковського та М.Садового до соціаліста-міністра С.Ніколаєнка з вимогою перевірити МАУП з питань сплати податків і діяльності, що начебто не пов’язана з освітньою. Про яку освітню діяльність і які податки може судити Рудьковський, який, за його ж публічним зізнанням, заробляв собі на життя прибиранням вулиць у Відні, а сьогодні розкошує на авто вартістю 239 тис. доларів (див., напр., «УП» від 16.11.2005?).

Просимо перевірити наведені факти та надати відповідь у встановлений законодавством термін.

Г.ЩОКІН,
президент МАУП і МКА

М. ГОЛОВАТИЙ,
ректор МАУП,
голова Конфедерації
недержавних вищих
закладів освіти України

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com