Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

СВІТ В БОРГАХ І ВИХОДУ НЕМАЄ

Глобальний світовий борг зараз понад $190 трильйонів і більше ніж в три рази перевищує загальносвітовий ВВП.

Найбільшим ринком у світі є Європейський союз, боргові проблеми якого як і раніше  відгукуються на глобальних ринках. З фінансовою кризою стало очевидно, що глобальні ринки пов’язані один з одним великими банками і взаємозв’язаною торгівлею. Проблема на найбільшому ринку збиває з ритму увесь світ. Рівень безробіття в ЄС зараз знаходиться на 15-річному піку. Глобальна боргова проблема так і не була по-справжньому вирішена, а просто заретушована шляхом банківських трюків. США розбирається з борговими зобов’язаннями, скидаючи борг на ФРС. Європейський союз ще чекають серйозні труднощі. Греція зі своїми боргами є лише карликом в порівнянні з боргом таких країн як Іспанія.

Рівень безробіття в даний момент знаходиться на відмітці в 10.8 відсотка. У країнах на зразок Іспанії цей показник перебуває на рівні  величезних 23.6 відсотка. Молодіжне безробіття в країні коливається в межах 50 відсотків, що для розвиненої економіки є катастрофічним. Усі ці структурні біди не можна вирішити шляхом накопичення ще більшого боргу. Проблеми, що загрожують глобальним ринкам, грунтуються на величезних об’ємах набраних боргів. Центробанки на зразок ФРС і ЄЦБ ставляться до кризи так, як якби вона була заснована на проблемі короткострокової ліквідності. Щось на зразок того, як хтось просить у вас посеред місяця заплатити оренду, коли кінець місяця ще не настав, і ви не отримали зарплату. В цьому випадку ви знаєте, що дохід поступить, і ви перекриєте необхідний платіж. Але це не те, що чинить тиск на сьогоднішню глобальну економіку.

Боргові пікі у багатьох випадках вже досягнуті, і коли вони ударять, ринки будуть змушені вдатися до  зниження долі кредитних коштів в угодах і діяльності. Якщо криза в Європі посилиться, вплив її почне відчуватися у всьому світі.

У 2002 році загальний світовий борг був понад $80 трильйонів. У 2010-му ця цифра більш ніж подвоїлася до позначки в $190 трильйонів. 

Сьогодні співвідношення глобального боргу до ВВП складає вже понад 300 відсотків. Зверніть увагу, що коли в 2007 році ударила криза, загальний ВВП скоротився, проте борг продовжує зростати.

У міру того, як піки боргів  проявляються на глобальних ринках, боргова стеля в США, швидше за все, знову буде піднята. З $6 трильйонів в 2000-му борг США зріс до приголомшливих $15.2 трильйонів... 

 mixednews.ru

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com