Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Презентація «Нартіади» у Верховній Раді

В Києві, у Верховній Раді України відбулася презентація книги «НАРТІАДА», яку випустила у світ Міжрегіональна Академія управління персоналом. Ще у ХІХ столітті брати Шанаєви зробили літературний запис кавказького осетинсько-кабардинського варіанта епосу. В наш час виникла ідея перекладу епосу українською мовою.

Над українським варіантом нартського героїчного епосу  працював письменник Анатолій Стоянов. А надихнули на цю фундаментальну роботу А.Стоянова твори українського художника осетинського походження, ліквідатора аварії на ЧАЕС 1986 року Жоржа Шанаєва, який створив унікальний цикл графіки і прикрасив ним цю історичну книгу. До речі, малювати знаний графік почав у далекі восьмидесяті, перебуваючи на лікарняному ліжку. Велика доза радіації спричинила низку хвороб, які поставили художника на межу життя і смерті. В критичний момент він переосмислив усталені життєві аксіоми і захопився історією, своїм родоводом. У нього проявився талант художника, який помітили і оцінили. Відтоді і тривав процес створення  циклу графіки на основі давньоосетинського епосу.

Організована в парламенті презентація книги з передмовою народного депутата України, олімпійського чемпіона Ельбруса Тедєєва, який також долучився до створення «Нартіади», стала непересічною подією і викликала неабиякий інтерес відвідувачів.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com