Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Мігрень чи кава?

Вчені з Норвезького університету науки і технологій заявляють, що кофеїн провокує головні болі. Дослідження 50483 осіб показало, що сильними головними болями і мігренню частіше страждають ті, хто щодня вживає велику кількість кофеїну (понад 500 міліграмів на день). Цікаво, що знижене вживання кофеїну (125 міліграмів на день) анітрохи не корисно, оскільки підвищує вірогідність хронічних головних болей, які можуть тривати упродовж 14 і більше днів на місяць. Фахівцям важко пояснити, чому хронічні головні болі рідко докучають тим, хто п’є багато кофеїнових напоїв. Людям, для яких головний біль став проблемою, лікарі рекомендують понизити вживання кофеїну або відмовитися від нього зовсім.

Кофеїн може потрапляти в організм не лише з кавою, чаєм і енергетичними напоями, але і з шоколадом або лікарськими препаратами. Ця речовина є стимулятором центральної нервової системи, що знімає сонливість і повертає бадьорість. Кофеїн повністю всмоктується шлунком і тонкою кишкою протягом 45 хвилин.

Нагадаємо також, що, згідно іншим дослідженням, вживання 300 і більше міліграма кофеїну на день може викликати галюцинації. Така кількість кофеїну міститься в трьох чашках натуральної кави, 7 чашках розчинної, 6 чашках міцного чаю, 9 баночках коли або чотирьох — напою Red Bull. Виникнення галюцинацій пояснюється тим, що кофеїн підсилює вироблення кортизолу — «гормону стресу». А чим більше в організмі кортизолу, тим вище вірогідність галюцинаторних переживань.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com