Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

У Польщі відкрили пам’ятну дошку Симона Петлюри

В адміністративному центрі Підкарпатського воєводства на південному сході Польщі відкрито пам’ятну дошку Симону Петлюрі.

Урочиста церемонія відбулася в одному з ліцеїв Жешува в рамках святкування 130-ї річниці з дня його народження, передає УНІАН.

Посол України в Польщі Олександр Моцик подякував польській владі й директору ліцею за відкриття пам’ятної дошки і зазначив, що «змагання 20-х років минулого століття за незалежність України не були марними — і сьогоднішня незалежність нашої держави, дорогу до якої прокладали десятки поколінь українців, є тому свідченням».

Симон Петлюра народився в Полтаві в 1879 році. Під час громадянської війни був головним отаманом Української Народної Республіки. 1919 року очолив УНР. У 1920 році емігрував до Польщі.

25 травня 1926 року загинув від руки агента НКВД Самуїла-Шльоми Шварцбарда (за деякими даними, причиною була помста — Шварцбанд втратив батьків і родичів в єврейських погромах).

Нагадаємо, що в п’ятницю в Києві пройшов мітинг на честь 130-ї річниці з дня народження Петлюри. Учасники мітингу вимагали від посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна передати Україні з архівів колишнього КДБ СРСР справи про вбивство Петлюри.

На переконання мітингувальників, «крок Росії назустріч Україні з видачі справи про вбивство Петлюри, який 25 травня 1926 року загинув від руки агента НКВД З.-Ш. Шварцбарда, свідчитиме про її очищення від проявів комунізму і сталінізму».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com