Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Тимошенко складе графік зниження цін на бензин

Глава українського уряду Юлія Тимошенко пропонує скласти графік зниження цін на нафто­продукти в Україні.

Сьогодні, 27 жовтня, на нараді з представниками нафтовидобувних і нафтопереробних компаній України прем’єр висловила жаль з приводу того, що на сьогоднішній день темпи зниження цін на нафто­продукти, зовсім не відповідають темпам зниження світових цін на нафту — з червня вони впали більш ніж удвічі.

Як повідомляється, уряд України і нафтотрейдери домовилися про зниження роздрібних цін на світлі нафтопродукти з 1 листопада на 40 коп / л.

«Притому ціни в подальшому також будуть знижуватися, щоб до 1 грудня 2008 року зниження роздрібних цін на всі світлі нафтопродукти склало 1 грн/л», — повідомила Тимошенко.

Сьогодні ціни на дизельне паливо і бензин А-95 складають близько 6 грн і 5,2 грн за літр, але вартість цих продуктів, заявила Тимошенко, повинна становити на 3,5 грн і 3 грн відповідно.

«Я не можу зрозуміти, чому сьогодні така ситуація. Чому недозавантажені нафтопереробні заводи нафтою і чому ціна на нафтопродукти така, що її не може пояснити ані уряд, ані громадяни, ніхто «, — заявила Тимошенко.

Притому вонависловила думку, що Антимонопольний комітет не вживає достатніх заходів для стабілізації цінової ситуації.

«Якщо ми з вами говоримо про те, що за останні роки Україна просто начинена монополіями, як різдвяна качка яблуками, то треба про це сказати: що це монополія, що зниження ціни невідбувається, тому що чхали на всі закони, чхали на світову кон’юнктуру , на будь-які стосунки з владними структурами», — сказала пре­м’єр.

За її словами, в такій ситуації варто говорити про те, що Антимонопольний комітет не застосовує всі інструменти, які у нього є.

Своєю чергу, міністр економіки Богдан Данилишин зауважив тенденцію, яка існує в Україні вже багато років і полягає в тому, що в разі зростання цін на нафту господарюючі суб’єкти блискуче підвищують ціни на нафтопродукти на внутрішньому ринку, однак при зниженні цін на нафту ціни на нафтопродукти в Україні практично не змінюються, або знижуються дуже повільно.

Міністр економіки також зазначив, що якщо ціна на нафту в жовтні знизилася майже на 30%, то оптові ціни нафтопереробних підприємств України на дизельне паливо в середньому впали на 4,8%, на бензин А-95 — на 7,4%.

До того ж, роздрібні ціни на дизельне паливо знизилися на 2,3%, на бензин А-95 — на 2,1%. «Можна зробити висновок, що в сьогоднішній ситуації зниження роздрібних цін на моторне паливо може проходити більш швидкими темпами, про що свідчать відповідні світові тенденції», — підкреслив міністр.

Нагадаємо, раніше через можливі змови з одночасного встановлення однакових цін на бензин марки А-95 АМКУ почав ретельну перевірку діяльності українських нафтотрейдерів.

 

УНІАН, РБК-Україна

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com