Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

Студентський страйк триває

Українська влада продовжує ігнорувати вимоги студентів Міжрегіональної Академії управління персоналом припинити свавілля чиновників з Міністерства освіти та науки. Високі посадовці і надалі намагаються «не помічати» проблеми, що склалася навколо найбільшого вітчизняного недержавного вищого навчального закладу – МАУП. Проте студенти наперекір владі настроєні діяти рішуче аж поки їхні вимоги не буде задоволено

Всеукраїнський студентський страйк, що супроводжується пікетуванням органів державної влади, розпочався 14 грудня в усіх регіонах України. Багатотисячні мітинги відбулися, зокрема, у столиці під стінами Кабінету Міністрів України, Секретаріату Президента України та Представництва ООН в Україні. Студентська молодь вимагає негайної відставки Міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнка, як державного керівника, що злочинно, свідомо і планомірно губить вітчизняні науку і освіту.

Також студенти вимагають припинити шквал упереджених перевірок Міністерством освіти і науки України структурних підрозділів МАУП та інших вищих навчальних закладів, перш за все, недержавних ВНЗ, заборонити незаконну примусову вимогу з боку Міністерства освіти і науки України щодо зміни організаційно-правових форм недержавних ВНЗ, негайно усунути дискримінаційне ставлення Міністерства освіти і науки України до недержавної системи освіти, надати автономію вищим навчальним закладам України ІV рівня акредитації незалежно від форм власності. Триденні мітинги біля державних установ залишили байдужими мужів від влади до вимог студентів. Проте останні не збираються здаватися.

Другий тиждень поспіль, як напроти Кабінету Міністрів України з’явилося наметове містечко, в якому розмістилося кількасот студентів Академії. Щоденно молоді люди пікетують Кабмін, з тим, щоб нарешті бути почутими. Студентська молодь у такий спосіб висловлює свій протест владі з приводу репресивної політики Міністерства освіти та науки України щодо МАУП та системи недержавної освіти в цілому, відвертого нехтування правами громадянина на вільну освіту, політичною ангажованістю чиновників установи. «Право на вибір, право на вуз» та «Руки геть від МАУП» - такими гаслами намагаються привернути увагу можновладців студенти вузу.

Зрештою міністр Станіслав Ніколаєнко усе ж вийшов до студентів. З проханням… розійтися. Бо, на його переконання, нічого надзвичайного стосовно МАУП не відбувається. І ніхто, начебто, не збирається ВНЗ закривати. Йдеться, мовляв, тільки про низку перевірок Академії, що стосуються видачі «лівих» дипломів.

Прокоментував ситуацію віце-президент МАУП Володимир Яровий.  «Пан міністр звинувачує Академію у підпільній видачі дипломів, проте, насправді, дипломи видає Державне представництво освіти, підпорядковане Міністерству освіти й науки. І що ж, питається, це за міністр, який і не відає, що робиться в його міністерстві?». Дії пана Ніколаєнка видаються за звичайне блюзнірство. Бо якщо навіть йдеться про перевірку такого досить сумнівного факту, як підпільна видача дипломів, то зовсім незрозумілим є бажання товариша міністра змінити організаційно-правову структуру МАУП та й взагалі вищих закладів освіти недержавної форми власності. Та хіба він хотів слухати?

«Зустріч зі Станіславом Ніколаєнко звелась до монологу з його боку, -  свідчать мешканці наметового містечка. - Він назвав нас «живим м’ясом», яке випустили сюди захищати інтереси невідомо-кого. Проте ми прийшли сюди, бо це – наш вищий навчальний заклад, і ми відстоюємо право вчитися в ньому. Міністр повинен вести якийсь конструктивний діалог зі студентами, адже ми маємо свої права. Хочемо привернути увагу міністра до студентів, до їх проблем. Основа наших вимог – це дотримання законності, наведення порядку в справах стосунків між МАУП та Міністерством освіти й науки України. Є державні інтереси, а є інтереси студентів МАУП, і ми будемо їх відстоювати всіма законними засобами».

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com