Всеукраїнський загальнополітичний освітянський тижневик
Персонал Плюс - всеукраїнський тижневик

КОРУПЦІЯ РОЗ'ЇДАЄ ОСВІТУ

Міністрові освіти та науки України С.М. НІКОЛАЄНКУ

      Шановний Станіславе Миколайовичу!

      Шануючи Вас як одного з провідних організаторів освіти в Україні й щиро вітаючи Ваше призначення міністром освіти та науки, змушений звернутися до Вас з листом, оскільки не лише мене дуже хвилює ситуація в очолюваному Вами міністерстві та навколоміністерських структурах.
      Відомо, що нині світ перебуває на зламі історичних епох і торує шлях до нової епохи знань. Тоді як провідні країни (зокрема Японія) законодавче переходять на обов'язкову (!) вищу освіту, деякі освітянські чиновники чинять свідомий спротив поширенню вищої освіти в Україні — державі, яка має всі необхідні підстави стати країною університетів, лідером нової епохи знань. У міністерських колах точаться розмови про якесь міфічне «перевиробництво» висококваліфікованих фахівців, про якийсь «надлишок» університетів, про вигадану необхідність скорочення регіональних та інших підрозділів українських ВНЗ тощо.
      Я впевнений, що такі розмови та відповідні дії спрацьовують проти України, перешкоджають природному культурно-освітянському зростанню українського народу, шкодять іміджу та перспективам розвитку нашої держави. На моє переконання, треба боротися не з кількістю ВНЗ, а прагнути зростання якості української освіти, визнання її високого рівня в усьому світі. Цьому передусім заважає хабарництво та корупція в освіті, які буйно розквітли за часів злочинного режиму Кучми. Ще 1999 року Міжнародна Кадрова Академія замовила фонду «Інтелектуальна перспектива» (керівники к.ф.н. Ю.Привалов, д.с.н. В. Пи-липенко) соціологічне дослідження корумпова-ності київських ВНЗ. Перші місця в цьому рейтингу освітянської корупції посіли Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка, НТУ«Київсь-кий Політехнічний Інститут», Національний університет культури і мистецтв, а також аграрний, медичний, економічний, педагогічний, лінгвістичний, торговельно-економічний університети (всі вони нині мають статус національних). Хабарі в цих ВНЗ, згідно з проведеними опитуваннями студентів, становили від однієї до понад п'ять тисяч доларів (див.: «Персонал Плюс». — 2005. — № 14). 2005 року, як відомо, хабарі стали ще більшими.
      Хабарництво, яке роз'їдає суспільну мораль, не було б можливим у ВНЗ, якби цьому явищу не сприяли Міністерство освіти та різні ради з питань ліцензування й акредитації. Саме міністерські структури, які займалися, з одного боку, питаннями ліцензування, а з іншого — контролем, перетворилися, на мою думку, в центри освітянської корупції. Керівником Управління акредитації, ліцензування та нострифікації Міносвіти України є незмінний протягом кількох років Володимир Домнич — виходець з КПІ, начальником Державної інспекції навчальних закладів — ще давніший Олександр Бурлаков. Саме ці керівники повинні стати об'єктом найприскіпливішої уваги нового керівництва Міносвіти з можливим подальшим розглядом їхньої діяльності у правоохоронних органах.
      Корупційними структурами, за визначенням, є різноманітні фахові й експертні ради з питань ліцензування та акредитації ВНЗ, які часто діють не за законами, а на свій власний розсуд. Особливо це стосується Експертної ради з права, де давно засіли Ю.Баулін, В.Комаров, В.Андрейцев, В.Сташис та інші, переважно неукраїнські за походженням, фахівці. Усі вони були «героями» моєї статті «Нове літочислення в юридичній освіті України: 37 рік» («Дзеркало тижня». — 2000. — № 26), в якій я описав по суті злочинну діяльність цих «правознавців» проти Міжрегіональної Академії управління персоналом (МАУП). Усі вони вкупі з Бурлаковим і Домничем, використовуючи відверті службові підробки та інші надто брудні методи, намагалися позбавити МАУП ліцензії. Звісно, ця протиправна кампанія «правознавців» відбувалася не без сіоністського впливу, в боротьбі з яким МАУП — як справжній український заклад — завжди займала чітку принципову позицію. Сьогодні про цих діячів багато чого відомо. В.Сташис, наприклад, та ректор В.Тацій є керівниками одного з найодіознішого, затято-кучмівського та надто корумпованого ВНЗ — Харківської юридичної академії. Не так давно інтернет був переповнений повідомленнями про затримання правоохоронцями декана юридичного факультету Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка В.Андрейцева під час отримання ним великого хабара. Така ж репутація і в деяких членів Експертної ради з права, яка свідомо, цілеспрямовано, протиправне діє сьогодні проти найбільшого та за багатьма оцінками найкращого ВНЗ України — МАУП.
      Ви особисто знаєте, що МАУП завжди була за якісну, чесну національну освіту. Доки більшість ВНЗ нищила опозиційних студентів і захлиналася у власній корупції, МАУП відкрито готувала і брала найактивнішу участь у Помаранчевій революції, ініціювала кілька кримінальних справ проти освітян-хабарників, припинила діяльність більше десяти власних регіональних підрозділів, які не задовольняли наших вимог. Усе це відомо в Міносвіти, але корупціонери і хабарники не можуть вибачити МАУП її принципової позиції. Тому, пане український міністре, дуже просимо:

1)   провести службову перевірку діяльності начальника Управління акредитації, ліцензування та нострифікації В. Домнича і  начальника Державної інспекції навчальних закладів О. Бурлакова, матеріали якої необхідно передати до компетентних органів;

2)    назавжди вивести зі складу Експертної ради з права Ю.Баулін а, В.Комарова, В.Андрейцева, В.Сташиса та інших «правознавців», які заплямували себе кучмізмом і корупцією;

3)  змусити відповідних ректорів ВНЗ виконати вимогу Президента України В.Ющенка про подання у відставку, яке він виголосив на останньому розширеному засіданні колегії Міносвіти;

4)    захистити справді українські ВНЗ від намагань корумпованих чиновників від освіти зашкодити їхній діяльності на користь України та всьому українському народу.

      Сподіваємося, Ви, пане міністре, зможете очистити українське міністерство від неукраїнських шкідників, а ми, своєю чергою, всіляко Вам допомагатиме у цій вкрай важливій для України справі.
      З повагою засновник і президент МАУП, голова Української Консервативної партії, заслужений працівник народної освіти України Георгій ЩОКІН 12 квітня 2005 р.

вгору

© «ПЕРСОНАЛ ПЛЮС». Усі права застережено.

Передрук матеріалів тільки за згодою редакції.
При розміщенні матеріалів в Інтернет обов’язкове посилання на сайт видання. Погляди авторів можуть незбігатися з позицією редакції

З усіх питань звертайтеся, будь ласка, gazetapplus@gmail.com